WhatsApp
Yükleniyor...

Siber Saldırı Savunma

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz Siber Saldırı Savunma
Siber Saldırı Savunma

Siber Saldırı Savunma

Siber Savunma Hizmetleri

 

Günümüzün yaygın sorunlarından olan siber saldırılar ve tehditler; kişileri, şirketleri ve devletleri zor durumda bırakabiliyor. Siber saldırı, bir veya birden fazla bilgisayardan karşıdaki bilgisayarlara veya ağlara yapılan veri çalmak, değiştirmek ya da yok etmek için çeşitli yöntemler kullanılarak yapılan saldırı eylemlerinin bütününe verilen isimdir. Bu siber saldırılar, ne kadar vahim gözükse de kesinlikle engellenebilirler. Devletlerin siber saldırılar için korunma yöntemleri mevcuttur. Yazının devamında siber saldırıların çeşitlerini ve devletler bu siber saldırılara karşı nasıl önlemler alabileceğinden bahsedeceğiz.

Günümüzdeki En Yaygın 10 Siber Saldırı
1) Malware
Malware kötü niyetli yazılımların kısaltmasıdır. Solucanlar, virüsler, truva atları bunlara örnek olarak verilebilir. Kişilerin izni olmadan bilgisayar sistemlerine sızdırılan kötü amaçlı yazılımlardır. Bilgisayarları veya ağları çalışamaz hale getirebilir, gizlenebilir, çoğalabilir veya saldırganlara erişim izni verip sistemi uzaktan kontrol edebilme şansı verebilirler.